Homestaging je příprava bytu k nafocení a prohlídce. Po provedení stagingu se váš byt stane atraktivnějším pro více zákazníků. Cílem je zlepšit celkový dojem při samotné prezentaci a tím zvýšit prodejní cenu i zkrátit dobu prodeje.

Odosobnění

Člověk by se neměl cítit jako u někoho na návštěvě. Odstraňte osobní fotografie, náboženské symboly, kartáčky na zuby a další věci osobní potřeby. Vytvořte dojem hotelového pokoje, který je univerzální a přitom velice útulný.

Domácí zvířata

Každý není milovníkem zvířat a nemusí mít s životem s nimi pozitivní zkušenosti. Ukliďte psí pelechy, misky na žrádlo, klece s morčaty nebo kočičí záchod. Při focení budou stejně překážet a při prohlídkách jakbysmet. Psa vezměte na procházku nebo dejte kočku sousedovi na hlídání.

Otevřený prostor

Jak na fotografiích, tak při prohlídkách je dobré mít co nejvíce volného místa na plochách i v prostoru. Přebytečný nábytek schovejte do komory, květinovou džungli dejte na zahradu, ukliďte všechno z kuchyňské linky a chodeb.

Prázdné nemovitosti

Místnosti bez nábytku vypadají menší a prostory stísněnější. Mnoho lidí si nedokáže představit, kolik místa tam ve skutečnosti je a může se jim to jevit malé. Doporučuji si přechodně nábytek vypůjčit například od homestagera. Vkusným nábytkem a doplňky rozzáříte prázdný dům a zájemci budou s chutí chodit na prohlídky.

Drobné úpravy a opravy

Opravte kapající kohoutky, natřete otřískané zárubně, vyměňte prasklé žárovky nebo je rovnou nahraďte za silnější. Nákladné rekonstrukce se určitě nevyplatí (pokud nejste majitel stavební firmy), ale drobnými úpravami můžete zlepšit celkový dojem z vašeho domu. Vymalujte, dotáhněte kliky, kupte novou lištu nebo vydrhněte sprchový kout od vodního kamene.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *